Duminică, 11 decembrie 2011, în parohia “Sfinții Apostoli Petru şi Pavel” din Beclean , 8 tineri au depus pentru prima dată adeziunea la ASTRU. Alături de noi a fost părintele Felician Neagoş şi Bogdan Bursaş , vicepreşedinte ASTRU, împreună cu credincioşii care au participat la Sfânta Liturghie.
Primirea în ASTRU a fost plină de emoţii . La sfârşitul ceremoniei sau făcut câteva fotografii cu noii membri şi aceşti curajoşi au fost felicitați de mai multe persoane din Biserică pentru că au fost de acord să primească mai multe responsabilități.
După acest eveniment ASTRU a mai crescut în acest an cu încă opt membrii serioşi, plini de bucurie şi viața. Noi , cei din Beclean, suntem onorați că facem parte din ASTRU şi ne aşteptam ca la anul să fie mult mai mulți membrii in Asociație.
Claudiu Schuller
Responsabil ASTRU „Sf. Ap. Petru şi Pavel” Beclean